Život s alergií

16. dubna 2018 v 18:37
Jedná se o soustavné léčení, které neslibuje vyléčení. Pro zlepšení stavu se užívají léky ke snížení přecitlivělosti. Alergická rýma ovlivňuje většinu oblastí života, nejčastěji však spánek, práci a činnosti prováděné venku.

Lidé trpící především pylovou alergií by měli u sebe nosit od jara do podzimu léky pro případ nouze, musí si dávat pozor na nové alergie, vyhýbat se alergenům i těm na které nemá alergii ale jsou rizikové, např. bylinkové čaje, med.. Vyhýbat se loukám, posekaným trávníkům, nepřičichnou si ke květinám, vyhýbat se zahradám apod.. Alergici si musí přizpůsobit prostředí k životu, např. protialergické ložní prádlo, přes léto v noci nevětrat protože ve vzduchu je nejvíce prachu.

Alergik nejvíce ocení deštivé počasí v létě, kdy se vyčistí na chvíli vzduch. Co se týká potravin, tak člověk si zvykne vyřadit z jídelníčku jídla, které měl rád, ale teď je nemůže, protože po každé konzumaci mít svíravé pocity v hrdle, svědění jazyka, bolest za ušima a v krku nechcete zažívat dobrovolně.

Alergie možná na první pohled vypadá nevinně, řeknete si, že jde jen o smrkání, kýchání, nebo svědění očí. Ale bohužel je to natolik zrádné onemocnění, které vás může omezovat natolik, že dokonce změní směr celého vašeho života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama